Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

E FUNDIT

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën


11 April, 2021 @21:49

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të kombëtares shqiptare, Daniel Lekndreaj, është ndarë nga Sigal Prishtina.

Përmes një njoftimi të lëshuar në llogarinë e tij në Instagram, Lekndreaj ka bërë të ditur se për shkak të arsyeve familjare i është dashur të largohet nga klubi.

“Ishte kënaqësi dhe privilegj që të luaj për ekipin e Prishtinës. Kam luajtur me zemër dhe jam munduar të jap maksimumin në secilën ndeshje. Për arsye familjare jam i detyruar të mos jem më pjesë e ekipit që nga dita e sotme,” ka bërë të ditur basketbollisti në fjalë, duke falenderuar kryesinë dhe tifozët e klubit për përkrahjen e dhënë ndaj tij.

Lekndreaj ka luajtur te Prishtina me mesatare prej 13.3 pikëve për ndehsje, 2.6 asistimeve dhe 7.1 kërcimeve.

Prishtina ka siguruar PlayOffin në Superligë, në stinorin më të vështirë për ta.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

11/04/21 @ 21:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

11/04/21 @ 20:58

PEJA - VËLLAZNIMI

Peja mposht Vëllaznimin e pamotivuar

FBK Superliga

Peja mposht Vëllaznimin e pamotivuar

11/04/21 @ 20:11

Ç3: PEJA - VËLLAZNIMI

Peja afër fitores përballë Vëllaznimit

FBK Superliga

Peja afër fitores përballë Vëllaznimit

11/04/21 @ 20:03

Ç2: PEJA - VËLLAZNIMI

Thellohet dallimi i rezultatit në Karagaç

FBK Superliga

Thellohet dallimi i rezultatit në Karagaç

11/04/21 @ 19:29

Ç1: PEJA - VËLLAZNIMI

Peja e nis furishëm ndeshjen me Vëllaznimin

FBK Superliga

Peja e nis furishëm ndeshjen me Vëllaznimin

11/04/21 @ 19:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Vëllaznimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Vëllaznimi

11/04/21 @ 18:57

RAHOVECI - GOLDEN EAGLE YLLI

Rahoveci me fitore bindëse siguron gjysmëfinalen e Play Off-it

FBK Superliga

Rahoveci me fitore bindëse siguron gjysmëfinalen e Play Off-it

11/04/21 @ 18:42

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

12/05/21 @ 00:21

PAS TRIUMFIT

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

FBK Superliga

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

11/05/21 @ 23:17

PAS NDESHJES

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

FBK Superliga

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

11/05/21 @ 22:59

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

FBK Superliga

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

11/05/21 @ 22:50

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

11/05/21 @ 22:45

FINALS: PEJA - YLLI

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

FBK Superliga

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

11/05/21 @ 22:04

Ç3: PEJA - YLLI

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

FBK Superliga

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

11/05/21 @ 21:38

Ç2: PEJA - YLLI

Peja shkon në pushim me avantazh

FBK Superliga

Peja shkon në pushim me avantazh

11/05/21 @ 20:55

Ç1: PEJA - YLLI

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

FBK Superliga

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

11/05/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

11/05/21 @ 20:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga