Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha me pikë dyshifrore në gjysmëfinale

Dardan Berisha me pikë dyshifrore në gjysmëfinale

1 May, 2018 @9:39

Në takimin e parë gjysmëfinal të serisë mes Nymburkut dhe Svitavyt në Play Off-in e elitës çeke të basketbollit, Dardan Berisha ka luajtur me pikë dyshifrore.

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës luajti për mbi 18 minuta, brenda të cilave shënoi 12 pikë dhe realizoi 3 kërcime, për ta ndihmuar skuadrën e tij që ta fitojë këtë duel me rezultat 79-70.

Ndeshja e dytë e serisë zhvillohet sonte me fillim nga ora 18:00.DUELI I FUNDIT, OSE VAZHDIMI I SERISË

Rasti i fundit edhe për Yllin

BOROZANI/ A. P.

30 April, 2018 @15:40

Skuadra e Yllit, që ka ditur të bëj lojëra shumë të mira përgjatë stinorit të rregullt, do të ketë rastin…

DUELI I TRETË I SERISË

Të mërkurën, lufto ose fund i stinorit për Rahovecin

BOROZANI/A.P.

30 April, 2018 @15:27

Skuadra e Rahovecit, që shkroi historinë e klubit me kualifikim në Play-Off këtë stinor në Superligë (stinori i dytë si…

FINALET, NDESHJA 1: TIRANA - TEUTA

Teuta merr epërsinë e serisë

29 April, 2018 @23:58

Teuta e Durrësit duket serioze. Ekipi i djemëve të detit ka bërë befasinë e radhës në ndeshjen e parë të…

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @21:06

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rahovecit,…

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @20:50

Kalaja shumë afër Superligës! Skuadra prizrenase ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër të Play Out-it sonte në Pejë,…

FIBA EUROPE CUP: WURZBURG - PRISHTINA

Prishtina mposhtet në Gjermani

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:47

Përkundër paraqitjes së mirë, veçanërisht në pjesë të parë të ndeshjes dhe luftës në çerek të tretë, Prishtina është mposhtur…

PJESA E PARË: WURZBURG - PRISHTINA

2 pikë dallim pas pjesës së parë

12 December, 2018 @19:56

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Wurzburg - Prishtina, ndërsa gjermanët kanë 2 pikë epërsi pas 20 minutave të…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Wurzburg-Prishtina

12 December, 2018 @19:01

Dueli i parë i Prishtinës në kuadër të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup nis pas pak në…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

FIBA RANKING DECEMBER 2018

Rënie drastike e Kosovës në FIBA renditje

Foto: fiba.basketball

6 December, 2018 @19:01

Pas dy humbjeve të radhës në kuadër të ndeshjeve të dritares së radhës për kualifikime në Eurobasket 2021, Kosova ka…

Të gjitha lajmet nga International