Të gjitha lajmet

FINALET, NDESHJA 1: TIRANA - TEUTA

Teuta merr epërsinë e serisë

Teuta merr epërsinë e serisë

29 April, 2018 @23:58

Tirana 73 : 76 Teuta
Teuta merr epërsinë e serisë

Teuta e Durrësit duket serioze. Ekipi i djemëve të detit ka bërë befasinë e radhës në ndeshjen e parë të finales së PlayOffit në Shqipëri, duke e mposhtur Tiranën në Asllan Rusi, 73-76.

Tirana, që ka epërsinë e terrenit vendas në serinë finale, pasi që përfundoi stinorin e rregullt si lider, që në ndeshjen e parë e ka humbur këtë avantazh dhe tashmë durrësakët mund të shtojnë epërsinë në Ramazan Njala në përballjen e dytë të serisë që pritett të zhvillohet më 3 maj.

Kampion i Shqipërisë për stinorin 2017/18 shpallet ekipi që arrin tre fitore së pari, në serinë që luhet në sistemin 1-1-1-1-1.SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @21:06

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rahovecit,…

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @20:50

Kalaja shumë afër Superligës! Skuadra prizrenase ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër të Play Out-it sonte në Pejë,…

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 April, 2018 @20:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit shënon 54-40 në të mirë të skuadrës vendase. Raporti i…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @9:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj skuadrës së Rahovecit…

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 April, 2018 @21:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta përfunduar stinorin si kampione. Në ndeshjen e dytë të…

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @20:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes Prishtinës dhe Yllit, me kryeqytetasit që edhe pse…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 April, 2018 @19:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në kryeqytet, Prishtina ndodhet në epërsi ndaj Yllit. Rezultati momental shënon…

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @18:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e ka caktuar terminin për ndeshjen e parë të Play Out-it…

GAME 6: JAZZ - OKC

Jazz eliminon OKC-në

Foto: nba.com

28 April, 2018 @10:26

Oklahoma City Thunder me yje si: Russell Westbrook, Paul George dhe Carmelo Anthony, është eliminuar nga Utah Jazz me rezultat…

GAME 6: PACERS - CAVS

Indiana deklason Cavsin, fituesi caktohet në ndeshjen e 7

Foto: nba.com

28 April, 2018 @10:23

Indiana Pacers, duke deklasuar nënkampionin Cleveland Cavaliers, me rezultat 121-87, e barazoi serinë në 3-3. Pacers, në mënyrë ekipore, ishin…

KB TEUTA

Përforcim amerikan te Teuta

18 January, 2019 @17:55

Përmes një postimi në Facebook, klubi basketbollistik Teuta ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Bëhet fjalë për amerikanin…

FIBA EUROPE CUP PoW

Kyan Anderson më i miri i xhiros III në FIBA Europe Cup

Foto: fibaeuropecup official

16 January, 2019 @14:12

Basketbollisti amerikan i Prishtinës, Kyan Anderson, është shpallë edhe zyrtarisht lojtari më i mirë i xhiros III të fazës së…

KAMPIONI, PA TRAJNER

Krajnovic largohet nga Bashkimi

16 January, 2019 @10:52

Skuadra e Bashkimit ka larguar trajnerin e deritashëm kroat të ekipit Krunoslav Krajnovic. Krajnovic që erdhi në fillim të…

ROBERT JONES III

Prej Yllit në elitë të Rumanisë

15 January, 2019 @15:19

Basketbollisti amerikan që kaloi pjesën vjeshtore të stinorit 2018/19 te Ylli i Suharekës, Robert Jones III, ka arritur marrëveshje me…

AMERIKANI I RADHËS

Lipjani zytarizon edhe James Johnsonin

13 January, 2019 @12:43

Lipjani kërkon mbijetesën dhe më tepër në Superligë. Pas zyrtarizimit të lojtarit Ronald Farmer-Blancard sot, ekipi ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga International