Të gjitha lajmet

MEDIA

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja


30 September, 2020 @0:18

Dyshja më e famshme e basketbollit kosovar, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, do të vazhdojnë edhe për një edicion basketbollistik me Pejën.

Njoftimin e ka bërë të ditur KTV sot, ndërsa pas dorëheqjes së kryetarit të klubit Art Gashi javë më parë, pozitën e kryetarit pritet ta marrë Fatmir Gashi.

Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi janë të rregullt edhe në reprezentacionin e Kosovës. Dyshja, bashkë me Pejën së fundi ka fituar Kupën e Kosovës, një muaj para shpërthimit të pandemisë coronavirus që ndali basketbollin në vend, gjatë formës më të mirë të verdhezinjëve që synonin edhe titullin kampion edhe atë të BIBL.

KB Peja gjithashtu është në listën e skuadrave kosovare që do të marrin pjesë në Ligën Unike.

EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20 October, 2020 @15:29

Edi Dzelalija është trajner i ri i Pejës. Njoftimin e ka bërë klubi pejan para pak çastesh, që ka zyrtarizuar…

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

16 October, 2020 @17:20

Para pak çasesh KB Peja ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë të huaj për edicionin 2020/21. Ai është boshnjaku…

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e…

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

FOTO / FBK

10 October, 2020 @19:36

Sot në Prizren është zhvilluar Klinika e parë e gjyqtarëve në Ligën Unike në të cilën kanë marrë pjesë gjyqtarë…

Të gjitha lajmet nga Liga Unike