Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP

Debutimi i Rahovecit në garat evropiane, sonte

Debutimi i Rahovecit në garat evropiane, sonte

2 October, 2019 @13:00

Për herë të parë në histori të klubit, sonte Rahoveci do të zhvillojë një ndeshje ndërkombëtare.

Me fillim nga ora 20:30, në “Mizahir Isma” të Rahovecit skuadra vendase luan përballë rumunëve të Clujit në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues drejt FIBA Europe Cup.

“Vreshtarët” takimin e parë e luajnë në shtëpi sonte, ndërsa ndeshja kthyese mes skuadrave luhet më 9 tetor në Rumani.

Si zakonisht, palestra “Mizahir Isma” pritet që edhe në këtë datë historike për klubin e qytetin të jetë e tejmbushur, ndërsa edhe motivi i lojtarëve është i lartë, sidomos pas fitores me Prishtinën në fundjavën që e lamë pas.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (1)

1 October, 2019 @18:35

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë të stinorit 2019/20 të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur…

PAS HUMBJES SË THELLË

Lipjani regjistron të huajin e parë

TOPSPORTI/ Arkiv

1 October, 2019 @16:39

Pas humbjes së thellë në xhiron e parë të Superligës, skuadra e Lipjanit, që po kalon stinorin e dytë në…

PRIZRENI

Rifati: Prizreni synon Play-offin dhe gjysmëfinalen e Kupës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 September, 2019 @19:03

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, ka treguar synimet e skuadrës për faqen zyrtare të FBK-së. “Edhe pse kemi filluar me…

ILIR SELMANI

Trepça synon që me Torcidën t’i kalojë më lehtë duelet

TOPSPORTI / A.P

30 September, 2019 @14:25

Trajneri i Trepçës, Ilir Selmani, për faqen zyrtare të FBK-së u shpreh për synimet dhe vështirësitë e klubit mitrovicas. “Përgatitjet…

PRISHTINA

Si debutuan përforcimet e Prishtinës në Superligë?

29 September, 2019 @23:33

Kampionia aktuale e Superligës, Prishtina, sonte pësoi humbje nga Rahoveci me rezultat 74-61. Përforcimet e Prishtinës, në ndeshjen kundër…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga