Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP

Rahoveci-Cluj, dueli i parë evropian i vreshtarëve

Rahoveci-Cluj, dueli i parë evropian i vreshtarëve

24 July, 2019 @12:12

Është përcaktuar kundërshtari i parë i Rahovecit në gara evropiane. Në raundin e parë kualifikues për FIBA Europe Cup, Rahoveci do të ndeshet me ekipin rumun Cluj.

Ndeshjet do të luhen më 2 dhe 9 tetor 2019. Rahoveci ndeshjen e parë do ta luajë në shtëpi, të dytën si mysafir.

Përndryshe Cluj është ekip i njohur në Kosovë pasi që ka pasur disa ndeshje me Prishtinën, por edhe me Pejën në kuadër të garave evropiane si dhe në BIBL.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga