Të gjitha lajmet

SHAWN JONES

Ish reprezentuesi i Kosovës, në elitë të Francës

Ish reprezentuesi i Kosovës, në elitë të Francës

22 July, 2019 @13:54

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Shawn Jones, ka kaluar nga elita izraelite e basketbollit në atë të Francës, bën të ditur Eurobasket.

Jones 27 vjeç, që ka përfaqësuar Kosovën në kategorinë seniore te reprezentacioni, është anëtar i ri i ekipit Boulazac Basket Dordogne.

Së fundi, Jones ka pasur mesatare prej 10.2 pikëve për ndeshje dhe 6.5 kërcimeve për ndeshje në të gjitha ndeshjet e zhvilluara me ekipin e tij të fundit, Hapoel Holon.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga