Të gjitha lajmet

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të shkojnë në super-finalen e Streetballit të Kosovës për këtë vit.

Në Prishtinë ka fituar ekipi i Air Sun Fragment nga Maqedonia Veriore, duke siguruar super-finalen, pasi që mposhti Air Force One në finale 21-16.

Në Gjakovë në finale arritën Air Force One dhe Kerasan. Air Force One fitoi lehtë finalen 21-10, për të siguruar super-finalen.

Ndërsa mbrëmë në Ferizaj Air Force One fitoi finalen në fund, duke e mposhtur The Answerin 21-15 në një ndeshje dramatike. Mirëpo, sipas rregullave, pasi që Air Force One veçse ka siguruar super-finalen nga triumfi në Gjakovë, qytetin e Ferizajit në super-finale do të shkojë ekipi i The Answer.

Sot është ditë pushimi për streetballista gjithandej Kosovës dhe ekipeve të paraqitura nga jashtë, ndërsa nesër ajo do të vazhdojë në Prizren.

Pas Prizrenit, karavani i Streetballit do të bartet edhe në këto qytete para se të shkojë në superfinale: Gjilan, Mitrovicë dhe Pejë.

Pasi që të sigurohen tetë super-finalistë nga tetë qytete, super-finalja e Streetball Kosova 2019 do të zhvillohet në Prishtinë, më 28 korrik, ku do të mësohet fituesi i edicionit të kësaj vere në këtë sport.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga