Të gjitha lajmet

BASKETBOLLISTI I KOSOVËS

Gëzim Morina ndërron ambient

Gëzim Morina ndërron ambient

22 July, 2019 @12:50

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Gëzim Morina, është bërë lojtar i ri i Hopsi Polzelas ka bërë të ditur Eurobasket sot.

Morina 26 vjeç më parë ka luajtur për ekipin e Sencurit, ndërsa më parë ka luajtur për Hopsi Polzelan dhe tash po shënon rikthimin në ish ekipin e tij.

Morina në stinorin e kaluar ka pasur mesatare prej 3.9 pikëve për ndeshje dhe 1.6 kërcimeve për ndeshje. Ai ka luajtur gjithashtu edhe në ABA ligë, ku ka pasur mesatare prej 5.1 pikëve dhe 2.2 kërcimeve për ndeshje.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga