Të gjitha lajmet

SHORTI KUALIFIKUES PËR EUROBASKET 2021

Fuqi botërore ndaj Kosovës në grupe kualifikuese

Foto arkiv, fiba.com

Fuqi botërore ndaj Kosovës në grupe kualifikuese

22 July, 2019 @13:59

Derisa përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar dy miqësore me Sllovakinë para ndeshjeve të fundit dhe përcaktuese parakualifikuese për Eurobasket 2021, sot janë përcaktuar kundërshtarët e saj, në rast të kualifikimit.

Kështu, Kosova nëse e fiton grupin parakualifikues ndaj Britanisë së Madhe dhe Luksemburgut, do të ketë punë me fuqi botërore të basketbollit.

Kosova është vendosur në Grupin G kualifikues për Eurobasket 2021, ku kundërshtarë do të ketë Gjermaninë, Malin e Zi dhe Francën.

eurobasket

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga