Të gjitha lajmet

DUELET E XHIROS VI

Derbi i të pamposhturve: Kerasan - Vushtrria

Derbi i të pamposhturve: Kerasan - Vushtrria

3 November, 2017 @13:38

Në ora 11:30 nesër zhvillohen dy ndeshje të Superligës U18 në basketboll, kur Trepça pret Bashkimin, ndërsa Kerasan Prishtina Vushtrria Basketin.

Në ora 15:00 Peja pret Yllin e Suharekës në Karagaç, ndërsa të dielën në program është ndeshja ndërmjet Prishtinës së re dhe AS Kastriotit që nis në ora 12:30.

TABELA AKTUALE

Lider i Superligës U18 është Vushtrria Basket me bilanc 4-0, sa ka edhe Kerasan Prishtina, por me koshdallim më të dobët.

Këtë fundjavë, njëra nga ekipet do të shijojë humbjen e parë dhe do të mbetet si ekip i vetëm i pamposhtur në Superligën e të rinjëve.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga