Të gjitha lajmet

PEJA PRISHTINA

Derbi Peja-Prishtina nga ora 15:00

Derbi Peja-Prishtina nga ora 15:00


17 January, 2021 @10:31

Derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës do të luhet sot nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së 15 në Superligë.

Peja e kishte mposhtur Vëllaznimin në xhiron e fundit, kurse Prishtina u mposht nga Bashkimi.

TABELA AKTUALE

Peja gjatë këtij afati kalimtar e shtoi në skuadër Leonard Mekajn, kurse Prishtina e shtoi në skuadër Nigel Johnsonin dhe Blackston Gary Normanin.

Skuadra pejane ka triumfuar dy herë ndaj Prishtinës në këtë sezon.

Peja ka bilanc prej 9 fitoreve e 5 humbjeve, kurse Prishtina me 4 fitore e 10 humbje.


KUPA E KOSOVËS

KBF Bashkimi në finale të Kupës me KBF Prishtinën

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi në finale të Kupës me KBF Prishtinën

28/01/21 @ 21:17

LIGA e PARË

Ferizaji mund të tërhiqet nga Liga e Parë

FFK Liga e parë

Ferizaji mund të tërhiqet nga Liga e Parë

28/01/21 @ 20:44

KUPA E KOSOVËS

KBF Prishtina finalistja e parë

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina finalistja e parë

28/01/21 @ 19:55

RAHOVECI - PRIZRENI

Ponte Prizreni 3-0 Rahovecit, ruan lidershipin

FBK Superliga

Ponte Prizreni 3-0 Rahovecit, ruan lidershipin

28/01/21 @ 19:23

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Vushtrria fillon me fitore pjesën e dytë të stinorit

FBK Liga e Parë

Vushtrria fillon me fitore pjesën e dytë të stinorit

28/01/21 @ 19:18

RAHOVECI - PRIZRENI

Ç3: Ponte Prizreni afër fitores

FBK Superliga

Ç3: Ponte Prizreni afër fitores

28/01/21 @ 18:26

RAHOVECI - PRIZRENI

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë

28/01/21 @ 17:52

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Prishtina

28/01/21 @ 17:27

RAHOVECI - PRIZRENI

Ç1: Epërsi dyshifrore në ndeshjen Rahoveci - Prizreni

FBK Superliga

Ç1: Epërsi dyshifrore në ndeshjen Rahoveci - Prizreni

28/01/21 @ 17:21

VËLLAZNIMI - TREPÇA

Drilon Hajrizi i pakapshëm, Trepça largohet nga fundi

FBK Superliga

Drilon Hajrizi i pakapshëm, Trepça largohet nga fundi

28/01/21 @ 17:00


Të gjitha lajmet nga