Të gjitha lajmet

ALL STAR 2020

Derrick Jones JR fiton Slam Dunkin

Derrick Jones JR fiton Slam Dunkin

16 February, 2020 @12:51

Dita e dytë e All Starit 2020, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk.

Garuesit në Slam Dunk ishin: Aaron Gordon, Dwight Howard, Derrick Jones JR dhe Pat Connaughton.

Aaron Gordon duke i rrëmbyer pikët e plota (100) u kualifikua në raundin e dytë së bashku me Derrick Jones JR.

Në raundin e dytë të dy ngulitësit kanë bërë ngulitje spektakulare, derisa fitues doli Derrick Jones JR.

Shumica e lojtarëve reaguan se këtë garë e meritoi lojtari Aaron Gordon, derisa për herë të dytë është duke i ndodhur Gordonit që nuk po vlerësohen ngulitjet e tij siç duhet.

Gordon në fund ka folur në lidhje me Slam Dunk: “Po ndihem se duhet të kisha dy tituj të Slam Dunkit, nuk do të garoj më në këtë garë”.

Sonte pas mesnate në ora 2:00, do të luhet ndeshja kryesore e All Starit 2020.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA