Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

I HUAJI I KATËRT NË "MIZAHIR ISMA"

Devin Johnson, i huaji i katërt i vreshtarëve për 22/23

Devin Johnson, i huaji i katërt i vreshtarëve për 22/23


31 August, 2022 @14:36

Përkundër se nisën ngadalë verën dhe dukeshin sikur të vonuar, KB Rahoveci tashmë ka ngritur numrin e basketbollistëve të huaj në katër, derisa ka zyrtarizuar sot Devin Johnsonin si lojtar të ri në ekip për edicionin e radhës në Superligë 2022/23.

Basketbollisti në fjalë është lojtar që luan në pozitat 2 dhe 3, ndërsa është 196-centimetra i gjatë, kurse tashmë ka kaluar katër stinor në basketbollin evropian, duke qenë se ka luajtur në Bjellorusi, Lituani e Çeki deri tash.Statistikat në ligat evropiane

Në stinorin e parë të kaluar në basketbollin evropian, në Bjellorusi, Johnson ka luajtur për Borisfen Mogilev ku ka pasur mesatare prej 20 pikësh për ndeshje, 4.8 kërcimesh dhe 1.8 asistimesh.

Stinori i radhës ai luajti në kategorinë e dytë lituaneze për ekipin Delikatesas ku shënoi 12.9 pikë mesatarisht me 3.5 kërcime e 1.3 asistime për lojë.

Devin Johnson @ KB Rahoveci

Ndërsa në sezonin e kalura ishte pjesë e ekipit elit çek, Nova Hut Ostrava ku në pak lojë që kishte shënoi mesatare prej 1.7 pikësh, 1.3 kërcimesh e 0.7 asistimesh. Aty ai i ka vetëm tre lojë të regjistruara, sipas bilansit statistikor të Proballers.

Devin Johnson 27-vjeç pritet që shpejt të arrijë në Mizahir Isma ku do të punojë nën urdhërat e Muhamed Thaçit trajner, ndërsa do t’i bashkangjitet kontigjentit të të huajve të ekipit, që tash bashkë me të, numërojnë katër.I gjithë ekipi, të huajt dhe vendorët

Para tij, ekipi zyrtarizoi Chris Seeley që luan në pozitat 3 dhe 4 nga Domingues Hills në NCAA. Pastaj Rasheed Worrell që luan në pozitat 4 dhe 5 që ka luajtur basketboll evropian, së fundi në elitën norvegjeze, si dhe Jahii Carson - playmaker, që më parë ka bërë karrierë në Belgjikë te Limburg gjatë vitit 2021.

KB Rahoveci ende nuk ka bërë publike se a do të marr pjesë në ndonjë garë tjetër pos atyre vendore, ndërsa nga lojtarët vendorë pos rikthimit të Bardh Rexhës e mbajtjes së Visar Ejupit ka vazhduar me Musab Malën dhe Edmond Kryeziun.


KONFIRMON LIGA BALLKANIKE

KB Bashkimi në BIBL 2022/23

FBK Superliga/Balkan League

KB Bashkimi në BIBL 2022/23

31/08/22 @ 11:02

REKORD-KAMPIONJA

Prishtina pranon ENBL-në, me një kusht!

FBK Superliga/International

Prishtina pranon ENBL-në, me një kusht!

31/08/22 @ 08:30

PLAYMAKERI I RI ARRIN NË PRISHTINË

Derrick Wilson prezantohet te Prishtina

FBK Superliga/International/Transfere

Derrick Wilson prezantohet te Prishtina

30/08/22 @ 20:23

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Derbi Penza-Bashkimi, në xhiron e parë të stinorit të ri

FBK Liga e Femrave

Derbi Penza-Bashkimi, në xhiron e parë të stinorit të ri

29/08/22 @ 15:27

RISI NË ISTOG

Matthew Lang - i huaji i parë i Istogut

FBK Superliga/International/Transfere

Matthew Lang - i huaji i parë i Istogut

12/08/23 @ 18:46

MITROVICË

Isaiah Ross - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Isaiah Ross - lojtar i ri i Trepçës

12/08/23 @ 18:01

VENDORË ME PERSPEKTIVË TE PRISHTINA

Visar Ejupi e Jon Ismajli - te KB Prishtina

FBK Superliga/Transfere

Visar Ejupi e Jon Ismajli - te KB Prishtina

12/08/23 @ 12:47

RISI TE VËLLAZNIMI

Ergin Grosha - përforcim i ri i Vëllaznimit

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Ergin Grosha - përforcim i ri i Vëllaznimit

11/08/23 @ 19:04

SHQIPONJAT

Lis Shoshi - rikthehet te Peja

FBK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Lis Shoshi - rikthehet te Peja

10/08/23 @ 17:01

SHQIPONJAT

Peja zyrtarizon playin Justin Davis

FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon playin Justin Davis

10/08/23 @ 16:19

RIKTHEHET PAS 5 VITESH NË PRIZREN

Bashkimi siguron shërbimet e Samir Zekiqit

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi siguron shërbimet e Samir Zekiqit

10/08/23 @ 13:51

MITROVICASIT ME MUNDËSI TË MIRA

KB Trepça me short jo të vështirë në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

KB Trepça me short jo të vështirë në FIBA Europe Cup

10/08/23 @ 13:17

PRE-QUALIFIERS MUNDOBASKET 2027

Kalendari i ndeshjeve të Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kalendari i ndeshjeve të Kosovës

10/08/23 @ 08:35

KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN 2027

Sërish me Zvicrën dhe dy rivalë tjerë

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Sërish me Zvicrën dhe dy rivalë tjerë

08/08/23 @ 11:47


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga