Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË I MIRI I NDESHJES

Diamond Stone — MVP i Prishtina-Vëllaznimi (3)

Foto: FBK

Diamond Stone — MVP i Prishtina-Vëllaznimi (3)


19 April, 2024 @11:27

Qendra amerikane e Prishtinës, Diamond Stone, është shpallë MVP i ndeshjes së tretë të serisë çerekfinale të playoffit, ku Prishtina mposhti Vëllaznimin, bëri serinë 2-1 dhe siguroi biletën për gjysmëfinale të playoffit.

PLAYOFF SKEMA

Stone, që dominoi plotësisht ndeshjen nën kosh, për 31 minuta lojë luajti me 28 pikë të shënuara dhe 11 kërcime, duke u bërë lojtari kryesor i ekipit të drejtuar nga Albert Sylejmani në fitore dhe kualifikim tutje të bardhekaltërve kryeqytetas.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga