Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Prishtina-Vëllaznimi, 5-shet startuese

Prishtina-Vëllaznimi, 5-shet startuese


18 April, 2024 @19:28

Dueli vendimtar i çerekfinales së playoffit ndërmjet Prishtinës dhe Vëllaznimit nis në ora 20:00, ndërsa trajnerët përkatës Albert Sylejmani dhe Vladimir Krstic, për këtë duel kanë vendosur të dalin me këto pesëshe:

PRISHTINA: Derrick Wilson, Fisnik Rugova, Dardan Berisha, Henrik Sirko, Diamond Stone.

PLAYOFF SKEMA

VËLLAZNIMI: Atik Koshi, Myreon Jones, Daniel Lekndreaj, Jalen Ray, Jordan Dallas.

Seria aktuale çerekfinale është 1-1, ndërsa fituesi i ndeshje së sontme do të shkojë në gjysmëfinale ku do të ndeshet me liderin e kampionatit, Trepçën.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga