Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS 20-MINUTAVE LOJË

PP: Prishtina afër gjysmëfinales

PP: Prishtina afër gjysmëfinales


18 April, 2024 @20:41

Me një performancë të fortë në çerek të parë të ndeshjes 33-19, Prishtina ka krijuar avantazh të mjaftueshëm për të kontrolluar çerekun e dytë të ndeshjes ndaj Vëllaznimit 15-16, për të shkuar në pushim pjesëlojësh qetë me rezultat 48-35. 

Cilido ekip që e fiton këtë duel shkon në gjysmëfinale të playoffit të Superligës, ku i pret Trepça. Pas pjesës së parë të ndeshjes te Prishtina më efikasi është Diamond Stone me 19 pikë, ndërsa te gjakovarët po dallohet Myreon Jones me 15 pikë.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga