Të gjitha lajmet

KROACI

Tashmë Zagrebi do të ketë edhe ekipin e basketbollit “Dinamo”

Tashmë Zagrebi do të ketë edhe ekipin e basketbollit “Dinamo”


20 May, 2020 @15:25

Tashmë në Kroaci, saktësisht në kryeqytetin e saj do të ketë edhe një ekip basketbolli.

Dhe atë hiq më larg sesa i ngjajshëm me ekipin futbollistik dhe të njohur në botë, Dinamo Zagreb.

Kjo u zyrtarizua sot, pasi që me “iznin” e tifozëve të klubit “Bad Blue Boys” ish ekipi i deritashëm KK Rudes ka marrë emrin KK Dinamo Zagreb.

Mediat kroate kanë bërë të ditur se nuk ka lidhshmëri të klubit të futbollit në pronësi me atë të basketbollit, por ka pranim në përdorim të llogos me top basketbolli dhe shenjë të Dinamos.

Dinamo Zagreb

KK Rudes në vitet e fundit po punon shumë me kategoritë e reja. Tashmë me emërtimin e tyre Dinamo Zagreb ata pritet të kenë edhe tifozërinë BBB pas tyre - që në sport do të thotë shumë.

KK Dinamo Zagreb për trajner ka emëruar kroatin e njohur Neven Spahija. Ai është emëruar edhe nënkryetar i klubit.

Kryetar i klubit është Marijan Pojatina, që për Tportalin kroat ka thënë se mezi presin vjeshtën dhe stinorin e ri të garave, derisa Zagrebi do të ketë tashmë një rivalitet ndryshe në basketboll - e KK Dinamoja do të tentojë të bëhet ekip standard garues në gara evropiane.

 

SHTOHET PËRVOJA NË EKIP

Ivan Koljevic përforcim i radhës te Trepça

19 January, 2021 @16:56

Skuadra e Trepçës që po kërkon këndellje të shpejtë dhe të dalë nga fundi i tabelës në Superligë, tashmë ka…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

SUHAREKË

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën

14 January, 2021 @14:16

Ekipi suharekas nuk ka të ndalur me përforcime të dëshmuara dhe cilësore. Pas befasisë së bërë me prurjen e Erjon…

SHQIP NË BOTË

Maxhuni më i miri në parket, Parnu triumfon

Foto: Parnu Official

14 January, 2021 @8:03

Një tjetër fitore për skuadrën estoneze Parnu në ligën e përbashkët të basketbollit të Estonisë e Letonisë. E më meritori…

KARAGAÇ

Jordancho Davitkov trajner i ri i Pejës

13 January, 2021 @13:32

Trajneri që kishte kualifikuar Maqedoninë e Veriut në Kampioantin Evropian të vitit 2003, Jordancho Davitkov, është trajner i ri i…

Të gjitha lajmet nga International