Të gjitha lajmet

SPURS - MAVS

Doncic me triple-double, Dallasi fiton derbin

Doncic me triple-double, Dallasi fiton derbin

27 February, 2020 @9:41

Në derbin e Teksasit fitues doli Dallasi, duke e mposhtur San Antonio Spursin me rezultat 103-109.

Talenti slloven, Luka Doncic, përsëri ishte në skenë me performancën e tij. Ai shkëlqeu me triple-double prej 26 pikëve, 14 asistimeve e 10 kërcimeve, derisa partneri i tij Kristaps Porzingis luajti me 28 pikë e 12 kërcime.

Luka Doncic e regjistroi triple-doublen e 21-të të karrierës së tij dhe u barazua me Jason Kiddin. Kiddi këtë shifër e kishte arritur te Dallasi pas 500 ndeshjeve, derisa Doncici pas 119.

Te Spursat u veçua DeMar DeRozan me 27 pikë, 9 asistime e 8 kërcime.

Kjo ishte fitorja e 36 e Dallasit krahas 23 humbjeve që i ka dhe gjendet në pozitën e shtatë në Konferencën Perëndimore, kurse San Antonio ka bilanc prej 24 fitoreve e 33 humbjeve.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga