Të gjitha lajmet

ALL STAR 2020

Doncic në All Star, caktohen pesëshet

Doncic në All Star, caktohen pesëshet

24 January, 2020 @10:23

Janë caktuar pesëshet e para dhe kapitenët për ndeshjen më atraktive të stinorit në NBA, pra atë All Star.

Në konferencën Perëndimore duke mbledhur më së shumti vota, kapiteni i skuadrës është zgjedhur super ylli i Lakersave, LeBron James, derisa në Lindje kapiteni i skuadrës do të jetë Giannis Antetokounmpo.

Me Jamesin së bashku në pesëshen e parë do të jenë edhe: James Harden, Anthony Davis, Kawhi Leonard dhe Luka Doncic, derisa me Antetokounmpon: Kemba Walker, Joel Embiid, Trae Young dhe Pascal Siakam.

Për Luka Doncic, Trae Young dhe Pascal Siakam, do të jetë hera e parë që do të marrin pjesë në All Star.

Rezervistët e All Starit 2020 do të zgjedhen nga trajnerit, e këta emra do të publikohen më 30 janar.

Nga të gjithë rezervistët e zgjedhur nga trajnerët, dy kapitenët James dhe Giannis, do të zgjedhin lojtarët për t’i kompletuar skuadrat e tyre.

Ndeshja e All Starit 2020 do të luhet më 16 shkurt në Chicago.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA