Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINAL'S MVP

Drilon Hajrizi — MVP i Kupës së Kosovës

Drilon Hajrizi — MVP i Kupës së Kosovës


13 February, 2022 @20:49

Basketbollisti i Trepçës, Drilon Hajrizi, është shpallur MVP i Kupës së Kosovës në basketboll, pas paraqitjes së tij fantastike në finale ndaj Bashkimit, ku ekipi i tij fitoi Kupën e Kosovës për herë të parë pas dhjetë vitesh.

Hajrizi kreu ndeshjen me double-double prej 24 pikëve (më së shumti në ndeshje) dhe 12 kërcimeve, derisa bëri edhe 3 asistime dhe 3 topa të rrëmbyer në këtë përballje.


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës