Të gjitha lajmet

REKORD

Drilon Hajrizi ngrit rekordin e stinorit në Superligë

FOTO/ Korniza Studio

Drilon Hajrizi ngrit rekordin e stinorit në Superligë

1 December, 2019 @23:48

Peja sonte e mposhti Lipjanin me rezultat 79-118.

Drilon Hajrizi në këtë ndeshje ishte i pakapshëm. Ai luajti me 43 pikë, 15 kërcime e 7 asistime.

43 pikëshi i Drilonit ishte shifra më e lartë në këtë stinor në Superligë, derisa gjatë këtij stinori pikërisht lojtari i Lipjanit, Demarkus Stuckey Jr, e mbante rekordin prej 41 pikëve.

Stuckey deri më tani dy herë arriti të shënojë +40 pikë në Superligë, por asnjëherë 43, sa Driloni sonte.

REPREZENTUESI I RI

Leonit Veliu zyrtarizohet te Liege

4 June, 2020 @14:22

Klubi basketbollistik belg, Liege Basket, ka zyrtarizuar përforcimin e ri të ekipit, kosovarin Leonit Veliu. Veliu që ka pasaportë…

NGA FEDERATA

Liga e përbashkët Kosovë-Shqipëri, në pritje të dritës së gjelbër

4 June, 2020 @12:29

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) dhe Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) janë në vlugun e përgatitjeve për krijimin e…

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga