Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Drilon Hajrizi transferohet në Japoni

Borozani / Arkiv

Drilon Hajrizi transferohet në Japoni

3 January, 2018 @15:01

Përmes një interviste të dhënë për ‘Sporti në KTV’, Drilon Hajrizi e ka konfirmuar personalisht transferimin e tij te skuadra Samuraiz Kanazawa në Japoni.

Kjo skuadër garon në ligën e dytë të Japonisë, ndërsa Hajrizi do të bëhet basketbollisti i parë shqiptar që luan në Japoni.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Basketbollisti mitrovicas, që së fundi ishte pjesë e Prishtinës, drejt Japonisë do të niset ditën e premte (5 janar), ndërsa kontrata e tij me skuadrën japoneze është 6 mujore.

ZYRTARE

Konfirmohet Qallaku, paralajmërohet një qendër e huaj

Borozani / Arkiv

3 January, 2018 @11:29

Përveç zyrtarizimit të trajnerit Bujar Loci, klubi i Rahovecit ka arritur të përforcohet edhe me një basketbollist tjetër nga…

ZYRTARE

Rahoveci zyrtarizon Bujar Locin

Borozani / Arkiv

3 January, 2018 @11:18

Pas 25 viteve të kaluara te skuadra e Pejës, vitin 2018 Bujar Loci do ta nis te një skuadër tjetër. …

NË TURQI

Kandemir nis me fitore

1 January, 2018 @17:11

Skuadra e re e Ahmet Kandemirit, Yesilgiresun, ka fituar ndeshjen e parë prej se ish-trajneri i Prishtinës morri drejtimin e…

ROCKETS - LAKERS

Viti i Ri, Lakers i vjetër

Foto: nba.com

1 January, 2018 @11:26

Edhe pse për ta caktuar fituesin është dashur që të luhen dy vazhdime, Houston Rockets e mbylli 2017-shin me fitore…

CELTICS - NETS

Fitorja e 30 e stinorit

Foto: nba.com

1 January, 2018 @10:33

Skuadra e Boston Celticsit, fitoren e 30 të stinorit e shënoi kundër Brooklyn Netsit, të cilin Bostoni e mposhti me…

PAS 11 NDESHJEVE

Curry kthehet me fitore

Foto: nba.com

31 December, 2017 @12:20

Super ylli i Golden State Warriorsit, Stephen Curry, pas 11 ndeshjeve është rikthyer te skuadra dhe ishte më meritori në…

GAME 3: RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci bindshëm, arrin gj’finalen e dytë me radhë

21 April, 2019 @18:34

Rahoveci është gjysmëfinalisti i fundit i Superligës. Ekipi i drejtuar nga Bujar Loci ka arritur të shënojë edhe fitoren e…

ÇEREKU I TRETË: RAHOVECI - PRIZRENI

10min para se Ylli të kuptojë rivalin

21 April, 2019 @18:24

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit që po luhet në Mizahir Isma, 14-13. …

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

Thellohet epërsia në “Mizahir Isma”

21 April, 2019 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe të Prizrenit. Pas 20 minutave lojë, epërsia në…

ÇEREKU I PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

4 pikë epërsi pas çerekut të parë

21 April, 2019 @17:27

Dueli vendimtar që do të përcaktojë kundërshtarin e Yllit në gjysmëfinale të Kupës, Rahoveci-Prizreni është duke u luajtur. Posa…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

21 April, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Prizrenit. RAHOVECI: Deshon Minnis, Arian Qallaku, Fred Richadrson, Fisnik Juniku, Andrew…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga