Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP I XHIROS XII

Drilon Hajrizi (Trepça) - MVP (12)

Foto: FBK

Drilon Hajrizi (Trepça) - MVP (12)


Teksti: FBK

11 December, 2023 @15:03

Basketbollisti i Trepçës, Drilon Hajrizi ka zhvilluar një tjetër paraqitje të mirë në këtë edicion.
Hajrizi ishte më i miri i mitrovicasve në sfidën kundër Proton Cable Prizrenit.
Basketbollisti i Kosovës kishte 22 pikë 13 kërcime, gjashtë asistime, si dhe dy topa të vjedhur dhe dy bllokada, duke e pasur indeksin e ndeshjes 41, apo më të lartin për këtë xhiro, si dhe njërin nga më të lartët në këtë edicion për mitrovicasin.
Drilon Hajrizi (Trepça) 22 pikë, 13 kërcime, 6 asistime, 41 indeksi - është MVP i javës 12 nga FBK.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga