Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Drita finalistja e parë në Kupën e Kosovës në Ligën e Parë

Drita finalistja e parë në Kupën e Kosovës në Ligën e Parë


3 February, 2021 @14:49

Skuadra e Dritës, duke e mposhtur Istogun me rezultaat 64-69 u kualifikua në finale të Kupës së Kosovës, në kuadër të Ligës së Parë.

Në 10 minutëshin e parë, rezultati ishte i ngushtë, derisa skuadra gjilanase e ngriti epërsinë në çerekun e dytë duke pësuar vetëm 8 pikë e shënur 16.

Istogu në çerekun e tretë e ngushtoi rezultatin, derisa çereku i fundit i takoi Dritës dhe kështu e eliminioi kundërshtarin.

Xzavier Barmore ishte më i miri te Drita me 17 pikë, kurse te Istogu Fisnik Juniku me 22 pikë.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Drita në finale të Kupës do të takohet me fituesin nga dueli Marigona Hill Prishtina - AS Prishtina.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë