Të gjitha lajmet

MATCH REPORT: DRITA - PRSHTINA E RE

Drita fiton, ndjek kryesuesin në hap

Drita fiton, ndjek kryesuesin në hap

29 November, 2020 @13:19

Skuadra e Dritës ka shënuar edhe fitoren e gjashtë të stinorit në Ligë të Parë të Kosovës, duke e mposhtur sot Prishtinën e RePetrit Selishta të Gjilanit 91-75, në përballjen që nisi në 11:30.

Të drejtuar nga Agron Bislimi gjilanasit kanë shkuar lehtë te fitorja, duke krijuar epërsi të mjaftueshme në pjesë të parë, ndërsa në pjesë të dytë vetëm ruajtën rezultatin.

Tre lojtarë të Dritës shënuan nga 15 pikë në këtë fitore, ndërsa 5 lojtarë të Dritës kryen ndeshjen me pikë dyshifrore. Nga 15 shënuan Rinor Ahmeti, Bardh Jakupi e Driton Sylejmani.

TABELA AKTUALE

Prishtina e Re në anën tjetër përkundër mundit të madh të treguar nga dyshja Luftim Cikaqi e Arti Islamaj, nuk arritën të shkojnë te fitorja.

Cikaqi kreu ndeshjen me 22 pikë e 11 kërcime, duke luajtur pa pushim për 40 minuta lojë, ndërsa Islamaj dha 10 pikë, 11 kërcime e 8 asistime për ekipin e drejtuar nga Albert Sylejmani.

Pas kësaj ndeshjeje, Drita bën bilansin 6-1 dhe gjendet në pozitë të dytë duke e ndjekur në hap liderin AS Prishtina, kurse Prishtina e Re është në vijë të pjesës që rrëzon nga Liga e Parë, me bilans 1-5.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë