Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHIROJA NIS SOT

Drita-NewBasket, derbi i xhiros

Drita-NewBasket, derbi i xhiros


Teksti: FBK

20 October, 2022 @15:55

Të enjten dhe të premten zhvillohet xhiroja e gjashtë në Ligën e Parë të meshkujve.

Sfida kryesore zhvillohet sonte mes Dritës dhe New Basket. Gjilanasit kanë tri fitore e një humbje, ndërsa prizrenasit katër fitore e një humbje, duke qenë sfida kryesore e kësaj jave.

Istogu që numëron dy fitore e dy humbje ndeshet me Happy Dukagjinin, që ka dy fitore e tri humbje.

Ndërsa, Bora që ka katër fitore e një humbje do të përballet me skuadrën tjetër prishtinase, Marigona Hill Prishtinën, ku kjo e fundit ka një fitore e tri humbje.

TABELA AKTUALE

Skuadra e vetme pa fitore, AS Prishtina do të takohet me Borea-n, që ka dy fitore e tri humbje.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiroje është ndërmjet AS Prishtinës dhe Vushtrrisë. Prishtinasit që edicionin e kaluar luftuan për të hyrë në Superligë, këtë edicion kanë dy fitore e tri humbje, ndërkohë, që vushtrriasit kanë tri fitore e një humbje.

Liga e Parë - Java 6

E enjte

21:00 Drita - New Basket

E premte

19:00 Istogu - Happy Dukagjini

19:30 Bora - Marigona Hill Prishtina

20:30 AS Prishtina - Borea

21:00 Prishtina e Re - Vushtrria


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë