Të gjitha lajmet

MH PRISHTINA - DRITA

Drita rrëmben pozitën e MH Prishtinës

FOTO / Drita

Drita rrëmben pozitën e MH Prishtinës

22 November, 2020 @18:17

Forma e mirë e Dritës ka vazhduar edhe në xhiron e pestë në Ligën e Parë.

Drita, duke e mposhtur Marigona Hill Prishtinën me rezultat 89-106, ka rrëmbyer pozitën e dytë nga kundërshtari.

Rinor Ahmeti ishte koshashënuesi më i mirë te skuadra gjilanase me 26 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Qëndrim Demi me 24 pikë, 12 asistime e 5 kërcime.

Te MH Prishtina u veçuan Visar Ejupi me 24 pikë  e 9 kërcime dhe Shpat Mustafa me 21 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Që të dyja skuadrat i kanë nga 4 fitore e 1 humbje. Drita gjendet në pozitën e dytë, kurse MH Prishtina në pozitën e tretë.

Në xhiron tjetër, Drita takohet me Feronikelin, derisa Marigona Hill Prishtina me Prishtinën e Re.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë