Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

E 10-ta për Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

E 10-ta për Vëllaznimin

20 February, 2020 @13:37

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, pas titullit në Kupën e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, vazhdoi me fitore edhe në kuadër të ligës.

Vëllaznimi e mposhti Vushtrrinë me rezultat 70-74.

Vushtrria ishte në epërsi në dy çerekët e parë, derisa Vëllaznimi e kontrolloi ndeshjen në pjesën e dytë, për ta regjistruar fitoren e 10 të sezonës.

Koshashënuesi më i mirë te Vëllaznimi ishte amerikani Terrick Phillips me 23 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Arion Balluku me 17 pikë, 10 asistime e 6 kërcime, Albatrit Berisha me 11 pikë e 12 kërcime dhe Rron Koshi me 10 pikë të tjera.

Te Vushtrria u dalluan Erhan Sholla me 21 pikë, 10 kërcime e 6 asistime, Mendrit Ademi me 16 pikë, Engjëll Ramaj me 14 pikë dhe Albion Imeri me 11 pikë.

TABELA AKTUALE

Skuadra e vetme pa humbje deri më tani, Vëllaznimi, ka bilanc prej 10 fitoreve, kurse Vushtrria me 4 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e gjashtë.

Në xhiron tjetër Vëllaznimi takohet me Borean, kurse Vushtrria me Prishtinën e Re.

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

MEMO

Ndërron jetë ish lojtari i Vëllaznimit, Genjac

Jakub Genjac, i katërti (nga e majta) në këmbë

26 March, 2020 @20:15

Basketbollisti i dikurshëm i Vëllaznimit të Gjakovës, Jakub Genjac, ka ndërruar jetë sot, në moshën 53 vjeçare. Genjac, që…

MEDIA

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2020 @19:23

Derisa Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të dalë me Vendimin përfundimtar në bashkëpunim me klubet për fatin e…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë