Të gjitha lajmet

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po shtohen në këtë ligë, që pritet të ngris konkurrencën.

Kështu, BIBL para pak çastesh ka bërë të ditur se në ligë për edicionin 2020/21 është regjistruar edhe skuadra ish-kampione e ligës, 2016/17, Beroe nga Stara Zagora e Bullgarisë.

Beroe në krye të skuadrës ka selektorin bullgar, Lubomir Minchev.

SHTOHEN PJESEMARRESIT

Intersante: Regjistrohen 12 ekipe nga Izraeli në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

VENDIMI I BIBL

Anulohet sezoni, s’ka FinalFour në Pejë gjatë shtatorit

13 July, 2020 @15:00

Pas vendimeve të FIBAs të dala në gjysmë të qershorit, BIBL ka vendosur që të mos vazhdojë me stinorin 2019/20…

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

1 June, 2020 @22:16

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se pas bisedimeve të njeriut të parë të Federatës së basketbollit të Bullgarisë Georgi…

Të gjitha lajmet nga Balkan League