Të gjitha lajmet

YLLI - BOREA

Edhe Ylli me rekord sezonal

Edhe Ylli me rekord sezonal

13 March, 2019 @20:23

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi.

Në ndeshjen hapëse të xhiros XXI të Superligës së Kosovës në basketboll, skuadra e Yllit e mposhti bindshëm Borean me rezultat 132-51.

132 pikë të shënuara nga skuadra e Yllit, është rekord sezonal për skuadrën e trajnerit Arben Krasniqi, derisa gjatë tërë ndeshjes kontrolli ishte te Ylli.

Leonard Mekaj shkëlqeu me 35 pikë, 6 asistime, 5 topa të vjerdhur dhe 3 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Romelo Banks me 25 pikë e 10 kërcime dhe Ardit Pepaj me 23 pikë të tjera.

Te Borea që po luan me juniora, më i dalluari ishte Hamza Sylqa me 13 pikë, 4 asistime e 3 kërcime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 14 e Yllit krahas 7 humbjeve që i ka dhe gjendet në pozitën e dytë, derisa Borea me 3 fitore e 18 humbje është në fund të tabelës.

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga