Të gjitha lajmet

EUROBASKET

Edon Maxhuni grumbullohet me Finlandën për ndeshjet e shkurtit

Foto: basket.fi

Edon Maxhuni grumbullohet me Finlandën për ndeshjet e shkurtit


19 February, 2020 @19:14

Muaji shkurt nga basketbolli evropian vjen me ndeshjet kualifikuese drejt EuroBasketit të vitit 2021.

I grumbulluar me përfaqësuesen e Finlandës për ndeshjet e muajit shkurt është edhe Edon Maxhuni, basketbollisti me prejardhje kosovare.

Këtë muaj Finlanda përballet me Serbinë (20 shkurt, 18:00) në shtëpi dhe më pas në udhëtim te Zvicra (23 shkurt, 19:15), ndërsa vend në përfaqësuese për këto ndeshje ka gjetur edhe Maxhuni, i cili momentalisht është pjesë e skuadrës Gran Canaria në Spanjë, te e cila kaloi pas aventurës mjaft të suksesshme në SHBA te kolegji i Long Beach State.

Përveç Finlandës, Zvicrës e Serbisë në këtë grup kualifikues ndodhet edhe Gjeorgjia, ndërsa në EuroBasket nga ky grup do të kualifikohen 3 ekipe dhe Finlanda menjëherë pas Serbisë është favorite për ta arritur Evropianin nga ky grup.

Përveç ndeshjeve kualifikuese drejt Evropianit, këtë muaj nga basketbolli evropian do të ketë edhe ndeshje parakualifikuese drejt Botërorit të vitit 2023, gjatë së cilave në akcion do ta shohim edhe Kosovën.


SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni shkëlqen ndaj Serbisë, Finlanda mposhtet

Eurobasket/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni shkëlqen ndaj Serbisë, Finlanda mposhtet

30/11/20 @ 21:10

PRITET LARGIMI

Datome synim kryesor i Milanos

Eurobasket/Transfere

Datome synim kryesor i Milanos

31/05/20 @ 21:44

SPECIALE

Ekskluzive: Edon Maxhuni në formacion të Finlandës për ndeshjen e radhës

Eurobasket/International/Sportistë shqiptarë në botë

Ekskluzive: Edon Maxhuni në formacion të Finlandës për ndeshjen e radhës

22/02/20 @ 16:21

GRUPI I KOSOVËS DHE SELEKTORI I RI

Parakualifikimet një-vjeçare me Marmarinosin

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Parakualifikimet një-vjeçare me Marmarinosin

14/02/20 @ 22:30

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

Përfaqësuesja/Eurobasket

Hajrizi beson në kualifikim

08/08/19 @ 13:10

PAS NDESHJES

Mulaomerovic tregon arsyet e humbjes nga Britania

Përfaqësuesja/Eurobasket

Mulaomerovic tregon arsyet e humbjes nga Britania

08/08/19 @ 13:01

KOSOVA

Në “Minatori” për fitore

Përfaqësuesja/Eurobasket

Në “Minatori” për fitore

07/08/19 @ 14:33

KOSOVA

Përcaktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

Përfaqësuesja/Eurobasket

Përcaktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

01/08/19 @ 15:50

SHORTI KUALIFIKUES PËR EUROBASKET 2021

Fuqi botërore ndaj Kosovës në grupe kualifikuese

Përfaqësuesja/Eurobasket

Fuqi botërore ndaj Kosovës në grupe kualifikuese

22/07/19 @ 13:59

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2021

Të hënën grumbullimi, Mulaomerovic fton 16 lojtarë

Përfaqësuesja/Eurobasket

Të hënën grumbullimi, Mulaomerovic fton 16 lojtarë

12/07/19 @ 10:31


Të gjitha lajmet nga Eurobasket