Të gjitha lajmet

LISTA PËRFUNDIMTARE E KOSOVËS

Cilët lojtarë mbushën syrin e Marmarinos?! Kush mbeti jashtë listës përfundimtare?

Fotot: FBK/fb

Cilët lojtarë mbushën syrin e Marmarinos?! Kush mbeti jashtë listës përfundimtare?

19 February, 2020 @17:46

Selektori i ri i Kosovës, Christos Marmarinos, ka bërë përzgjedhjen e tij për listën përfundimtare të basketbollistëve të regjistruar për ndeshje ndaj Islandës.

Kosova nesër mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë luan ndaj Islandës në përballjen që nis në ora 19:00, në kuadër të parakualifikimeve të zonës evropiane për Botërorin 2023.

Kosovo basketball national team

Kështu, pas listës prej 17 lojtarëve që u grumbulluan prej të hënës e u stërvitën deri sot, lista përfundimtare prej 12 lojtarëve për ndeshje ndaj Islandës dhe Luksemburgut (23 shkurt, si mysafir), Marmarinos me bashkëpunëtorët e tij ka përzgjedhur këta basketbollistë:

kosova

Dardan Berisha (Peja), Drilon Hajrizi (Peja), Edmond Azemi (Prishtina), Erjon Kastrati (Kormend), Fisnik Rugova (Prishtina), Gëzim Morina (Polzela), Leonard Mekaj (Rahoveci), Mikaile Tmusic (Prishtina), Samir Zekiqi (Ylli), Shawn Jones (Anwil), Urim Zenelaj (Prizreni) dhe Valon Bunjaku (Ylli).

Jashtë listës së Marmarinosit kanë mbetur këta basketbollistë:

Alban Veseli (Rahoveci) [i lënduar], Altin Morina (Rahoveci), Ergin Grosha (Feronikeli), Meriton Ismaili (Prishtina) dhe Ujkan Karanezi (Bashkimi).

Kosovo basketball national team

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

PRISHTINË

Shtyhet turneu ndërkombëtar i gjeneratave të reja në Kosovë

11 March, 2020 @14:07

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

SHAWN JONES

Si është gjendja e qendrës së Kosovës, Shawn Jones?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 February, 2020 @23:53

Qendra e natyralizuar e përfaqësueses së Kosovës, Shawn Jones, ishte lënduar në ndeshjen parakualifikuese për Botërorin 2023 kunër Islandës. FBK-ja…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja