Të gjitha lajmet

FIBA WC - PREQUALIFIERS

Kastrati: Duhet të mundohemi të fitojmë çdo ndeshje

Foto: FIBA

Kastrati: Duhet të mundohemi të fitojmë çdo ndeshje

17 February, 2020 @17:37

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të reprezentacionit të Kosovës dhe të paktit që luajnë jashtë vendit, Erjon Kastrati, është shprehur të jetë i nderuar me ftesën e marrë për të qenë përsëri pjesë e reprezentacionit të Kosovës.

Kastrati që luan te Kormendi në Hungari, që drejtohet nga ish-trajneri i Prishtinës, Matthias Zollner, ka thënë se ekipi do të synojë fitore në ndeshjet e radhës, derisa pret që intensitet i stërvitjeve të shtohet në ditët e radhës.

“Fillimisht dua të them se kam nderin dhe kënaqësinë që jam i ftuar në Kombëtaren e Kosovës. Stërvitja e parë ishte për tu njohur më shumë se si do të luajmë dhe në stërvitjet e ardhshme besoj se do të rritet intensisteti. Siç ka thënë trajneri duhet të mundohemi të fitojmë në çdo ndeshje. Do të japim më të mirën nga vetja jonë në këto ndeshje,”
ka thënë Kastrati për faqen zyrtare të Federatës së Basketbollit sot.

Kosova bën pjesë në Grupin B parakualifikues të zonës evropiane për Botërorin 2023 të basketbollit. Në grup si kundërshtarë ka Islandën, Sllovakinë dhe Luksemburgun. Kosova do të duhet të përfundojë në njërën prej dy vendeve të para që të sigurojë fazën e ardhshme të kualifikimeve.

Më 20 shkurt Kosova pret Islandën në Prishtinë, ndërsa më 23 luan ndaj Luksemburgut si mysafir.

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

PRISHTINË

Shtyhet turneu ndërkombëtar i gjeneratave të reja në Kosovë

11 March, 2020 @14:07

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

SHAWN JONES

Si është gjendja e qendrës së Kosovës, Shawn Jones?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 February, 2020 @23:53

Qendra e natyralizuar e përfaqësueses së Kosovës, Shawn Jones, ishte lënduar në ndeshjen parakualifikuese për Botërorin 2023 kunër Islandës. FBK-ja…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

LUKSEMBURGU - KOSOVA

Me atomin e fundit, fitorja e dytë radhazi

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @19:45

Kosova ka shënuar edhe fitoren e dytë radhazi në parakualifikime për Kampionatin Botëror 2023 nga zona evropiane, duke e mposhtur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja