Të gjitha lajmet

FIBA PRE-QUALIFIERS

Hajrizi: Kemi ekip për sukses

Hajrizi: Kemi ekip për sukses

17 February, 2020 @17:29

Drilon Hajrizi që gjatë javës së kaluar u angazhua mjaft dhe në fund triumfoi me ekipin e tij në Kupë të Kosovës, është shprehur se Kosova ka gjasa në parakualifikime, pas stërvitjes së parë me reprezentacionin.

Basketbollisti mitrovicas që këtë stinor po mbron ngjyrat e Pejës ka thënë se stërvitjet e para me selektorin e ri kanë kaluar mjaft mirë.

“Hymë në këtë stërvitje pas angazhimeve me skuadrat gjatë Final 8. Besoj se do të angazhohemi maksimalisht. Kemi një ekip të mirë për të pasur sukses. Me punën që do të bëjmë shpresoj shumë se do të tregojmë lojëra të mira,” ka thënë Hajrizi për FBK-në.

Kosova bën pjesë në Grupin B parakualifikues të zonës evropiane për Botërorin 2023 të basketbollit. Në grup si kundërshtarë ka Islandën, Sllovakinë dhe Luksemburgun. Kosova do të duhet të përfundojë në njërën prej dy vendeve të para që të sigurojë fazën e ardhshme të kualifikimeve.

Më 20 shkurt Kosova pret Islandën në Prishtinë, ndërsa më 23 luan ndaj Luksemburgut si mysafir.

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

PRISHTINË

Shtyhet turneu ndërkombëtar i gjeneratave të reja në Kosovë

11 March, 2020 @14:07

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

SHAWN JONES

Si është gjendja e qendrës së Kosovës, Shawn Jones?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 February, 2020 @23:53

Qendra e natyralizuar e përfaqësueses së Kosovës, Shawn Jones, ishte lënduar në ndeshjen parakualifikuese për Botërorin 2023 kunër Islandës. FBK-ja…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

LUKSEMBURGU - KOSOVA

Me atomin e fundit, fitorja e dytë radhazi

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @19:45

Kosova ka shënuar edhe fitoren e dytë radhazi në parakualifikime për Kampionatin Botëror 2023 nga zona evropiane, duke e mposhtur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja