Të gjitha lajmet

ALL STAR 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

17 February, 2020 @11:41

All Stari 2020 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo.

Sivjet All Stari është luajtur me një format tjetër, për nder të të ndjerit Kobe Bryant.

Pas çdo çereku rezultati ka filluar me 0-0, derisa rezultati total është numëruar duke i shtuar pikët e çerekëve.

Në fund të ndeshjes fitues doli skuadra e LeBron Jamesit me rezultat 157-155.

a

MVP i ndeshjes është zgjedhur Kawhi Leonard. Ai luajti me 30 pikë e 7 kërcime.

Skuadra e Jamesit për herë të dytë rresht është duke e fituar ndeshjen e madhe të All Starit.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA