Të gjitha lajmet

EDON MAXHUNI

Edon Maxhuni startues, Pärno e nis me fitore

TOPSPORTI / G.P

Edon Maxhuni startues, Pärno e nis me fitore

11 October, 2020 @10:56

Me fitore ka nisur sezoni i ri i skuadrës estoneze Pärnu, skuadër në të cilën luan Edon Maxhuni.

Kjo skuadër garon në ligën e përbashkët të Letonisë dhe Estonisë, ndërkohë që sezonin e hapi si mysafire e skuadrës TAL TECH, të cilën e mposhti 65-69.

Në ndeshjen e parë të sezonit me skuadrën e tij të re, Edoni ishte startues dhe luajti për rreth 26 minuta, gjatë të cilave realizoi 9 pikë, 5 kërcime dhe 4 asistime.

Ditë më parë, për webfaqen zyrtare të federatës finlandeze të basketbollit (basket.fi), Maxhuni tregoi që është i lumtur për rolin që do ta ketë në skuadrën estoneze si dhe beson që skuadra mund ta përmbyllë me sukses këtë sezon.

Përveç ligës së përbashkët estoneze-letoneze, skuadra e Pärnos në dhjetor gjithashtu do të marrë pjesë në Final Four të Kupës së Estonisë.

Kujtojmë që fundori Maxhuni para se të kalonte në Estoni, kishte luajtur te skuadra e Gran Canarias në Spanjë dhe para saj në kolegjin Long Beach State në NCAA të SHBA-ve, ndërkohë që vazhdon të jetë pjesë e përfaqësueses seniore të Finlandës në basketboll.

Ndeshjen e dytë skuadra ku aktivizohet Maxhuni e luan më 14 tetor ndaj skuadrës Tartu Ulikool.

PERFORCIMET VAZHDOJNE

Nikola Vukcevic i huaji i radhës te Bashkimi

5 October, 2020 @14:52

Skuadra e Bashkimit para pak çastesh ka zyrtarizuar edhe një basketbollist të huaj si përforcim për edicionin 2020/21. Portokallezinjtë…

UJKAN KARANEZI

Pas kapitenit, edhe Karanezi vazhdon me Bashkimin

Ujkan Karanezi, gjatë stinorit të kaluar me Bashkimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 September, 2020 @16:16

Disa ditë pas zyrtarizimit të kapitenit Qëndrim Biraj që vazhdoi me Bashkimin edhe për një stinor, sot klubi prizrenas ka…

INTERNATIONAL

Ish-super ylli i Pejës bëhet ndihmës trajner

21 September, 2020 @9:42

Njëri ndër lojtarët kualitativ që ka ardhur në Superligën e Kosovës me bagazh të Euroleagues, Frederick House, karrierën e tij…

TALENTI NGA PRIZRENI

Erion Nixha transferohet te ish-skuadra e Euroleagues

18 September, 2020 @19:43

Talenti prizrenas, Erion Nixha, është transferuar te skuadra e Darrusafakës për gjeneratat e reja. Erioni është 13 vjeçar i gjatë…

NE TIRANE

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

TOPSPORTI/ Arkiv

17 September, 2020 @12:06

Ish qendra e skuadrave kosovare si Peja e Bashkimi, ndërsa më pas kaloi në ligën shqiptare ku së fundi luajti…

Të gjitha lajmet nga International