Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

ZYRTARE: Edon Maxhuni ndërron skuadër

TOPSPORTI / G.P

ZYRTARE: Edon Maxhuni ndërron skuadër


11 August, 2020 @9:23

Pas aventurës së tij te Gran Canaria në Spanjë, Edon Maxhuni sezonin tjetër do ta vazhdojë te një skuadër tjetër.

Përfaqësuesi i shtetit të Finlandës në basketboll, karrierën do ta vazhdojë me skuadrën Pärnu, skuadër estoneze, e cila garon në ligën e përbashkët Letoni-Estoni.

Burime të TopSportit kanë mësuar që lojtari ka pasur oferta nga shtete të ndryshme (Spanjë, Gjermani, Hungari e Poloni), mirëpo për shkak të pandemisë, në shtetet në fjalë nuk dihet se a do të fillojnë ligat në vjeshtë, me ç‘rast Estonia u pa si mundësia më e mirë për momentin.

Maxhuni me skuadrën Pärnu ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare, ndërkohë që i janë premtuar minimalisht 20-25 minuta për ndeshje.

Para Gran Canarias, Maxhuni, 186 centimetra, ishte pjesë e kolegjit Long Beach State në NCAA të SHBA-ve.

SHTOHET PËRVOJA NË EKIP

Ivan Koljevic përforcim i radhës te Trepça

19 January, 2021 @16:56

Skuadra e Trepçës që po kërkon këndellje të shpejtë dhe të dalë nga fundi i tabelës në Superligë, tashmë ka…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

SUHAREKË

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën

14 January, 2021 @14:16

Ekipi suharekas nuk ka të ndalur me përforcime të dëshmuara dhe cilësore. Pas befasisë së bërë me prurjen e Erjon…

SHQIP NË BOTË

Maxhuni më i miri në parket, Parnu triumfon

Foto: Parnu Official

14 January, 2021 @8:03

Një tjetër fitore për skuadrën estoneze Parnu në ligën e përbashkët të basketbollit të Estonisë e Letonisë. E më meritori…

KARAGAÇ

Jordancho Davitkov trajner i ri i Pejës

13 January, 2021 @13:32

Trajneri që kishte kualifikuar Maqedoninë e Veriut në Kampioantin Evropian të vitit 2003, Jordancho Davitkov, është trajner i ri i…

Të gjitha lajmet nga International