Të gjitha lajmet

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike


Teksti: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër klubeve nga Kosova që pritet të marrin pjesë në këtë ligë.

Në këtë takim kanë marrë pjesë kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu, Drejtori i Ligës Unike, Dren Zatriqi, Drejtori i Përfaqësueseve të Kosovës, Granit Rugova, Komisari i Garave të FBK-së, Faton Kurshumlija dhe përfaqësuesit e katër klubeve, Agon Abazi nga Sigal Prishtina, Valdet Spahija nga Peja, Alban Rama nga Rahoveci dhe Egzon Fetiu nga Golden Eagle Ylli.

Zatriqi ka bërë prezantimin e Ligës Unike për Rregulloren e Garave, sistemin e garave dhe fillimin e kësaj lige.

Ndërkohë, kryetari i FBK-së ka folur për rëndësinë që ka kjo ligë dhe interesimin që mund të rritet me fillimin e Ligës Unike. Fetahu para klubeve shpalosi edhe planet për këtë ligë dhe interesin që mund të kenë klubet nga Kosova.

Ndërkohë, përfaqësuesit e klubeve kanë dhënë mbështetjen për Ligën Unike dhe janë shprehur të gatshëm për këtë fillimin e Ligës Unike, që pritet të ndodhë më 31 tetor.

Në Ligën Unike do të marrin pjesë katër klubet më të mira nga Kosova dhe katër më të mirat nga Shqipëria. Edicionin e kaluar Sigal Prishtina, Rahoveci, Golden Eagle Ylli dhe Peja ishin në katër vendet e para në renditje.

Fillimi i Ligës Unike po pritet me interesim të madh në dy shtetet. Kjo Ligë është formuar nga Federata e Basketbollit e Kosovës dhe Federata Shqiptare e Basketbollit.


EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20/10/20 @ 15:29

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

16/10/20 @ 17:20

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11/10/20 @ 19:47

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

Liga Unike

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

10/10/20 @ 19:36

SHQIPONJAT

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

06/10/20 @ 13:06

MEDIA

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

30/09/20 @ 00:18

VRESHTARET

Alban Veseli zyrtarizohet te Rahoveci

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Alban Veseli zyrtarizohet te Rahoveci

29/09/20 @ 19:41

LIGA UNIKE

Javën e ardhshme hidhet shorti për Ligën Unike

Liga Unike

Javën e ardhshme hidhet shorti për Ligën Unike

28/09/20 @ 14:36

NE TIRANE

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

Liga Unike/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

17/09/20 @ 12:06

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16/09/20 @ 20:23


Të gjitha lajmet nga Liga Unike