Të gjitha lajmet

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

TOPSPORTI / A.P

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

3 September, 2019 @19:28

Rreth një muaj para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në basketboll, klubi i Trepçës ka bërë të ditur që të gjithë lojtarët vendorë si dhe trajneri Ilir Selmani, kanë vazhduar bashkëpunimin me klubin edhe për sezonin 2019/2020.

Valdrin Haxhiu, Imer Tahiri, Besnik Azemi, Agon Selmani, Burim Zekiqi, Ramadan Zekiqi dhe Donat Musa janë vendorët që e kanë vazhduar bashkëpunimin me klubin, ndërkohë që pjesë e klubit pritet të jenë edhe 4 basketbollistë nga SHBA-të.

Për më tepër, klubi mitrovicas është edhe në bisedime me Musab Malën e Drilon Hajrizin, por marrëveshje finale me ta nuk është arritur ende.

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

3 September, 2019 @17:28

Ylli i skuadrës së Prishtinës, Dardan Berisha, mbeti në kryeqytet. Berisha ka rinovuar kontratën edhe për një stinor me skuadrën…

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

3 September, 2019 @9:08

Ish ndihmës trajneri i Bashkimit, që u bë kampion me portokallezinjtë, Illmen Bajra, pas përvojës së fituar në Prishtinë në…

PRISHTINA

Fisnik Rugova mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 September, 2019 @14:02

Qendra 208 cm, Fisnik Rugova, do të jetë pjesë e Prishtinës edhe sezonin e ardhshëm. Skuadra kampione e Kosovës, përveç…

KB PRISHTINA

Myles mbetet në Prishtinë

TOPSPORTI / A.P

31 August, 2019 @16:48

Një nga lojtarët më të mirë të Prishtinës sezonin e kaluar, Divine Myles, do të jetë pjesë e klubit kryeqytetas…

PRISHTINË

Mikaile Tmusic vazhdon me kampionen

30 August, 2019 @12:10

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Prishtinës nga tabori i vendorëve në stinorin e kaluar, Mikaile Tmusic, ka vazhduar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga