Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA UNIKE

Ellis me triple-double, KBF Bashkimi në krye të Ligës Unike

Ellis me triple-double, KBF Bashkimi në krye të Ligës Unike


Teksti: Liga Unike

2 December, 2021 @22:26

Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë në Ligën Unike, duke mundur Tiranën në udhëtim 49:81 (10:29, 15:26, 18:15, 6:11). Për skuadrën prizrenase ishte fitorja e dytë, kurse humbja e dytë për skuadrën tiranase.

Mysafiret e nisën ndeshjen më mirë dhe nga fillimi ishin më të mira. Prizrenasit në fillim krijuan epërsi në 8:21, e më pas edhe 10:29, sa përfundoi çereku i parë. Prizrenaset vazhduan me lojë të mirë në periudhën e dytë, duke e thelluar epërsinë minutë pas minute, ndërsa më e larta ishte 30 pikë, 25:55, aq sa përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë, përkatësisht perioda e tretë ishte më e baraspeshuar. Bashkimi ruajti epërsinë, kurse Tirana nuk arrinte të shkrinte epërsinë, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 43:70. Në dhjetë minutat e fundit, fituesi dihej dhe Bashkimi triumfoi me rezultat 49:81.

Basketbollistja e Bashkimit, Christina Ellis ishte më e dalluara në ndeshje me triple-double prej 29 pikëve, 14 kërcimeve dhe 11 topa të rrëmbyer.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me këtë fitore ngritet në krye të Ligës Unike me 2 fitore e 0 humbje.


TREPÇA - BASHKIMI

“Deja vu”, super Bashkimi merr fitoren nga dora e Trepçës

FBK Superliga

“Deja vu”, super Bashkimi merr fitoren nga dora e Trepçës

02/12/21 @ 21:02

TREPÇA - BASHKIMI

Ç3: Thellohet epërsia në ndeshjen Trepça - Bashkimi

FBK Superliga

Ç3: Thellohet epërsia në ndeshjen Trepça - Bashkimi

02/12/21 @ 20:20

TREPÇA - BASHKIMI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Trepça-Bashkimi

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Trepça-Bashkimi

02/12/21 @ 19:48

TREPÇA - BASHKIMI

Ç1: 6 epërsia në “Minatori”

FBK Superliga

Ç1: 6 epërsia në “Minatori”

02/12/21 @ 19:08

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Trepça - Bashkimi

02/12/21 @ 18:51

KBF BASHKIMI

Vazhdojnë largimet te KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Vazhdojnë largimet te KBF Bashkimi

01/12/21 @ 22:41

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Prishtina - KBF Penza

Liga Unike

Highlights: KBF Prishtina - KBF Penza

01/12/21 @ 22:18

KBF PRISHTINA - KBF PENZA

Nga disavantazhi prej -21 pikëve, Penza triumfon në derbi

Liga Unike

Nga disavantazhi prej -21 pikëve, Penza triumfon në derbi

01/12/21 @ 22:09

DUELET E JAVËS

Derbi kosovar në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Derbi kosovar në Ligën Unike

30/11/21 @ 11:41

HENRIK SIRKO

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

26/11/21 @ 12:29

FLAMURTARI - PENZA

Penza triumfon në Vlorë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza triumfon në Vlorë

25/11/21 @ 19:09

KBF BASHKIMI - KBF PARTIZANI

Edhe Bashkimi e nis me fitore Ligën Unike

Liga Unike

Edhe Bashkimi e nis me fitore Ligën Unike

24/11/21 @ 21:34

YLLI

Ylli shkëput marrëveshjen me basketbollistin amerikan

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Ylli shkëput marrëveshjen me basketbollistin amerikan

24/11/21 @ 19:48

KBF TIRANA - KBF PRISHTINA

Prishtina e nis me fitore Ligën Unike

Liga Unike

Prishtina e nis me fitore Ligën Unike

24/11/21 @ 18:45

FILLIMI I STINORIT

Të mërkurën nis Liga Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Të mërkurën nis Liga Unike

23/11/21 @ 16:39

LIGA UNIKE

Shtyhet xhiroja e pestë në Ligën Unike

Liga Unike

Shtyhet xhiroja e pestë në Ligën Unike

16/11/21 @ 17:32


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike