Të gjitha lajmet

BASHKIMET

Elvani i bashkohet Urimit

BOROZANI/ Erdis Driza

Elvani i bashkohet Urimit

17 January, 2013 @11:43

Elvan Iljazi është përforcimi më i ri i RTV 21-shit. Basketbollisti 19 vjeçar ka nënshkruar kontatë 3.5 vjeçare me Teleboysat, konfirmohet nga vetë lojtari.

“Kam arritur marrëveshje me 21-shin. E falenderoj shumë klubin e Bashkimit dhe tifozët arpagjikët për përkrahjen e tyre që kanë pasur deri më tani për mua,” ka thënë Iljazi ekskluzivisht për Borozani.com.

Iljazi është basketbollisti i gjashtë që është larguar nga Sigkos Bashkimi. Më parë ishin larguar edhe Phil Brooks, Dustin Mitchell, Jermont Horton, Artin Gashi (u rikthye në Pejë) dhe Urim Zenelaj, i cili po ashtu ka kaluar në 21-sh.

Ndërsa teleboysat përveç dyshes prizrenase Iljazi - Zenelaj, janë përforcuar edhe me qendrën amerikane Esian Henderson.

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga