Të gjitha lajmet

PHILY

Embiid jashtë parketit, për kohë të pacaktuar

Embiid jashtë parketit, për kohë të pacaktuar

10 January, 2020 @0:29

Ditë më parë, qendra gjigande e Philadelphia 76-ersit, Joel Embiid, në ndeshjen kundër Oklahoma City Thunder, e kishte lënduar gishtin e dorës së majtë.

Gishti i Embiidit kishte dalur nga vendi, derisa me ndihmën e stafit mjekësor, ai e kishte vazhduar ndeshjen, por para pak çastesh nuk erdhi lajm i mirë për lojtarin.

Në ligamentet e gishtit të Embiidit ka këputje, derisa nuk është caktuar data e rikthimit i tij.

Philadelphia aktualisht gjendet në pozitën e pestë me 24 fitore e 14 humbje në Konferencën Lindore.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA