Të gjitha lajmet

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha dhe Kujtim Ujkani me pikë treshifrore te MHP

FOTO / Arkiv

Endrit Berisha dhe Kujtim Ujkani me pikë treshifrore te MHP

26 June, 2020 @19:21

Marigona Hill Prishtina, stinorin 2019/20 e nisi me emrin Kerasan Prishtina, derisa ndryshimi u bë në pjesën e dytë të stinorit.

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, Marigona Hill Prishtina me 31 lojtarë në total, ishte skuadra me më së shumti basketbollist në ekip.

Prej 31 lojtarëve në 13 ndeshje, koshashënuesi më i mirë i skuadrës ishte Endrit Berisha me 156 pikë në 7 ndeshje sa ishte në parket, derisa luajti me mesatare prej 22.2 pikëve për ndeshje.

Kujtim Ujkani ishte koshashënuesi i dytë më i mirë me 134 pikë, por këto shifra i arriti me vetëm 5 lojë. Mesatarja e tij ishte 26.8 pikë për ndeshje.

Koshashënuesi i tretë më i mirë te skuadra prishtinase ishte Diart Gashi me 65 pikë.

Marigona Hill Prishtina ishte në pozitën e tretë me 6 fitore e 7 humbje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve te skuadra Marigona Hill Prishtina për stinorin 2019/20.TË GJITHË KOSHASHËNUESIT TE MH PRISHTINA 2019/20 NË LIGËN E PARË

1.Endrit Berisha 156 pikë 7 ndeshje
2.Kujtim Ujkani 134 pikë 5 ndeshje
3.Diart Gashi 65 pikë 8 ndeshje
4.Rron Dahsyla 54 pikë 10 ndeshje
5.Shpat Mustafa 53 pikë 5 ndeshje
6.Edin Peci 52 pikë 4 ndeshje
7.Ari Karaxhiu 46 pikë 8 ndeshje
8.Dëfrim Hashani 45 pikë 11 ndeshje
9.Aron Laja 44 pikë 4 ndeshje
10.Donat Musa 42 pikë 3 ndeshje
11.Almir Berisha 42 pikë 5 ndeshje
12.Nderim Ratkoceri 40 pikë 6 ndeshje
13.Eliot Peci 37 pikë 6 ndeshje
14.Liron Hyseni 37 pikë 7 ndeshje
15.Ilir Jashanica 23 pikë 6 ndeshje
16.Rinor Selmani 18 pikë 4 ndeshje
17.Genc Zeqiri 14 pikë 4 ndeshje
18.Arlind Leci 11 pikë 7 ndeshje
19.Rron Beha 10 pikë 3 ndeshje
20.Arb Daku 9 pikë 3 ndeshje
21.Valtrim Rrustemi 9 pikë 8 ndeshje
22.Ardian Kika 4 pikë 2 ndeshje
23.Erjon Qarkaxhija 4 pikë 4 ndeshje
24.Florian Sylejmani 4 pikë 7 ndeshje
25.Erar Citaku 2 pikë 1 ndeshje
26.Elion Gashi 2 pikë 2 ndeshje
27.Adni Latifi 0 pikë 1 ndeshje
28.Muhamed Begolli 0 pikë 1 ndeshje
29.Ajdan Kololli 0 pikë 1 ndeshje
30.Blert Osmani 0 pikë 1 ndeshje
31.Andi Gashi 0 pikë 2 ndeshje

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

PRISHTINA E RE STATS

TOP kërcimet te Prishtina e Re 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:40

Prishtina e Re në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 472 kërcime. Me…

PRISHTINA E RE STATS

Engjull Sollova TOP asistuesi te Prishtina e Re

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:20

Në stinorin e papërfunduar në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë te skuadra Prishtina e Re ishte Engjull Sollova. …

PRISHTINA E RE STATS

Meriton Ismaili me 8 ndeshje koshashënuesi më i mirë te Prishtina e Re

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 June, 2020 @19:53

Në stinorin e papërfunduar, Prishtina e Re me 8 fitore e 4 humbje ishte në pozitën e dytë në Ligën…

VËLLAZNIMI STATS

Bujar Qeku i vetmi me 100+ kërcime te Vëllaznimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 June, 2020 @10:09

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, lojtari i Vëllaznimit, Bujar Qeku, ishte i vetmi që ka rrëmbyer…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë