Të gjitha lajmet

KOSOVA

FBK emëron selektorët e gjeneratave të reja

FBK emëron selektorët e gjeneratave të reja

19 November, 2019 @17:16

Në një mbledhje të Bordit të FBK-së të mbajtur sot, është vendosur për trajnerët e rinj të përfaqësueseve përkatëse.

Kështu, Mark Rodiqi është emëruar trajner i Kosovës U20 te meshkujt, ndërsa Bekim Maxhuni do të drejtojë grupmposhat U18 të meshkujve.

Sa i përket atyre U16, do të kenë në krye trajnerin Dritëro Sefaja.

Te femrat, Kosova U20 do të ketë për herë të parë një trajner të huaj, selektor i të cilave është emëruar Furkan Saglik, që aktualisht drejton edhe ekipin e femrave të Bashkimit.

Kosovën U16 te femrat do ta drejtojë Edin Kërveshi, që njëkohësisht është edhe ndihmës-trajner i KB Prizrenit.

NJOFTIM I FBK-së

Të dielën, Marmarinos u ligjëron trajnerëve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

12 June, 2020 @13:26

Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos do të ligjërojë para trajnerëve të Kosovës me anë të një videokonference. Videokonferenca do të…

DARDAN BERISHA

Dardani mirëpret ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 June, 2020 @13:44

Në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të FBK-së, basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë…

KOSOVA

Grumbullimi në gusht

9 June, 2020 @10:59

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të grumbullohet në pjesën e dytë të muajit gusht. Përgatitjet do të udhëhiqen nga…

TAY WALLER

Tay Waller kalon te Igokea

8 June, 2020 @16:28

Ish basketbollisti i Prishtinës dhe i Bashkimit, amerikani Tay Waller, është anëtar i ri i Igokeas. Eurobasket.com ka bërë…

REPREZENTUESI I RI

Leonit Veliu zyrtarizohet te Liege

4 June, 2020 @14:22

Klubi basketbollistik belg, Liege Basket, ka zyrtarizuar përforcimin e ri të ekipit, kosovarin Leonit Veliu. Veliu që ka pasaportë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga