Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Fisnik Rugova mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Fisnik Rugova mbetet në fole

1 September, 2019 @14:02

Qendra 208 cm, Fisnik Rugova, do të jetë pjesë e Prishtinës edhe sezonin e ardhshëm.

Skuadra kampione e Kosovës, përveç Fisit, në skuadër e mbajti edhe Divine Mylesin, Mikaile Tmusicin e Meriton Ismailin.

Prishtina sezonin e nis më 17 shtator me ndeshjen kualifikuese ndaj Legia Warszawan në Champions League.

KB PRISHTINA

Myles mbetet në Prishtinë

TOPSPORTI / A.P

31 August, 2019 @16:48

Një nga lojtarët më të mirë të Prishtinës sezonin e kaluar, Divine Myles, do të jetë pjesë e klubit kryeqytetas…

PRISHTINË

Mikaile Tmusic vazhdon me kampionen

30 August, 2019 @12:10

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Prishtinës nga tabori i vendorëve në stinorin e kaluar, Mikaile Tmusic, ka vazhduar…

PRIZREN

Menaxhmenti aktual i Bashkimit bën hap madhor në shlyerjen e borxheve të trashëguara

30 August, 2019 @11:56

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, KB Bashkimi ka bërë të ditur se ekipi ka marrë…

SOT

Homazhe për Dervish Agajn

30 August, 2019 @11:19

Drejtuesit e klubit të basketbollit Bashkimi bashkë me lojtarë, ish-lojtarë, familjarë, dhe punëtorë tjerë të basketbollit nga qyteti - kanë…

ISH LOJTARI I BASHKIMIT

Capps në elitën finlandeze

29 August, 2019 @11:19

Ish basketbollisti i Bashkimit, Jordan Capps, që përfundoi stinorin e kaluar si koshashënuesi me mesatare më të mirë në elitë,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga