Të gjitha lajmet

GAME 6: ROCKETS - WARRIORS

Fitojnë edhe pa Durantin, kampioni në finale

FOTO / nba

Fitojnë edhe pa Durantin, kampioni në finale

11 May, 2019 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat 113-118, u kualifikua në finale të Konferencës Perëndimore.

Në mungesë të super yllit Kevin Durant, i cili nuk luajti për shkak të lëndimit, në skenë ishte Stephen Curry. Ai në pjesë të parë të ndeshjes nuk arriti të shënojë asnjë pikë, derisa në pjesë të dytë u këndell dhe duke shënuar 33 pikë, luajti rolin kryesor në fitoren e skuadrës.

Curry u ndihmua edhe nga Klay Thompson me 27 pikë dhe Andre Iguodala me 17 pikë të tjera.

Te Houstoni si zakonisht më i miri ishte James Harden me 33 pikë, 8 kërcime e 5 asistime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Golden State Warriors katër herë në pesë vitet e fundit është duke e eliminuar Houstonin. Warriorsat në finale të Konferencës Perëndimore do të përballen me fituesin nga dueli Denver - Portland.

BUCKS

Gasol mbyll sezonin

10 May, 2019 @17:22

Qendra spanjolle Pau Gasol ka hyrë në operacion sot dhe kështu ka mbyllur sezonin 2019/20. Njoftimin për baseketbollistin e…

GAME 6: SIXERS - RAPTORS

Nuk dorëzohen, finalisti caktohet në ndeshjen e 7

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:33

Philadelphia 76ers, shënoi fitore ndaj Toronto Raptorsit më lehtë se sa që pritej. Sixers e mposhti kundërshtarin me rezultat 112-101. …

GAME 6: BLAZERS - NUGGETS

Lillard e McCollum dërgojnë serinë në ndeshjen e shtatë

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:05

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur Denver Nuggetsin me rezultat 119-108 në ndeshjen e gjashtë, e barazoi serinë në 3-3. …

GAME 5: WARRIORS - ROCKETS

Fiton ndeshjen, humbë yllin

FOTO/ nba

9 May, 2019 @10:58

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, shënoi një “fitore të Pirros” ndaj Houstonit mbrëmë me rezultat 104-99. Kjo për…

GAME 5: BUCKS - CELTICS

Pas 18 viteve në finale të Konferencës

FOTO/ nba

9 May, 2019 @10:33

Milwaukee Bucks, pas humbjes në ndeshjen e parë kundër Bostonit, duke e mposhtur në katër ndeshje rresht kundërshtarin, u kualifikua…

Të gjitha lajmet nga NBA