Të gjitha lajmet

BOREA - PRISHTINA E RE

Fitore me vlerë “ari” nga Prishtina e Re

Fitore me vlerë “ari” nga Prishtina e Re

6 March, 2020 @19:04

Një fitore tepër e rëndësishme erdhi nga skuadra e Prishtinës së Re, e cila e mposhti Borean me rezultat 57-70.

Mbrojtja e fortë e skuadrës prishtinase në çerekun e fundit, duke pësuar vetëm 7 pikë, e solli fitoren.

Koshashënuesi më i mirë te Prishtina e Re ishte Engjull Sollova me 20 pikë, derisa me double-double luajtën Granit Makolli me 18 pikë e 13 kërcime dhe Arbër Sinani me 13 pikë e 13 kërcime. Makolli ishte larg shifrave triple-double vetëm 2 asistime (i pati 8 gjithsej).

Te Borea u dalluan Denis Rabushaj me 18 pikë, Lis Kuraja me 15 pikë dhe Leon Limoni me 10 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina e Re aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 7 fitore e 4 humbje, kurse Borea gjendet në fund të tabelës me 1 fitore e 11 humbje.

Në xhiron tjetër Prishtina pret New Basketin, derisa Borea takohet me Dritën.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga