Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - BOREA

Fitore rutinore e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Fitore rutinore e Vëllaznimit

26 February, 2020 @22:10

Vëllaznimi e regjistroi fitoren e radhës, duke e mposhtur Borean me rezultat 87-58.

Skuadra gjakovare pjesën e parë e mbylli me 5 epërsi (39-34), derisa tempon e ngriti në pjesë të dytë dhe e mposhti kundërshtarin me 29 pikë epërsi.

Si zakonisht më i miri te Vëllaznimi ishte prizrenasi Arion Balluku me 16 pikë, 11 asistime, 5 kërcime e 5 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Albatrit Berisha me 16 pikë, Rron Koshi me 12 pikë e 8 asistime dhe Driton Rraci me 10 pikë të tjera.

Te Borea u veçuan Leon Limani me 14 pikë, Olsi Kurtaj me 11 pikë dhe Denis Rabusha me 10 pikë.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi gjendet në krye të tabelës me 11 fitore në po aq ndeshje, kurse Borea në fund të tabelës me 1 fitore e 10 humbje.

Skuadra gjakovare në xhiron tjetër takohet me New Basketin, derisa Borea me Prishtinën e Re.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga