Të gjitha lajmet

MEGASPORTS - PRISHTINA E RE

Fitorja e dytë për Megasportsin, ngritet në pozitën e pestë

Fitorja e dytë për Megasportsin, ngritet në pozitën e pestë

21 November, 2020 @17:34

Skuadra prizrenase Megasports, ka mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 72-58.

Djelmoshat e trajnerit Edon Godeni, e regjistruan fitoren e dytë të sezonit, derisa më të mirët në parket ishin Ardit Osmani dhe Bleonis Tanushi.

Osmani luajti me 17 pikë, 6 kërcime e 4 asistime, kurse Tanushi me 17 pikë, 4 kërcime e 3 topa të rrëmbyer.

Te Prishtina e Re nuk mjaftuan 21 pikët dhe 9 kërcimet e Luftim Cikaqit për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Megasportsit krahas 3 humbjeve dhe gjendet në pozitën e pestë aktualisht, derisa Prishtina e Re ka bilanc prej 1 fitoreve e 4 humbjeve.

Në xhiron tjetër Megasport takohet me Istogun, kurse Prishtina e Re me Marigona Hill Prishtinën.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (IV)

20 November, 2020 @12:44

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 4 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

ISTOGU - NEW BASKET

Istogu shpërthen te New Basketi, i kthehet fitoreve

FOTO / KB Istogu

19 November, 2020 @21:00

Pas humbjes ndaj AS Prishtinës, Istogu ka shpërthyer kundër New Basketit, duke e mposhtur kundërshtarin me 39 pikë epërsi,

FERONIKELI - MH PRISHTINA

MH Prishtina me lehtësi, ngritet në krye të tabelës

19 November, 2020 @18:01

Marigona Hill Prishitna, e mposhti me lehtësi Feronikelin me rezultat 88-98 dhe u vendos në krye të tabelës në…

PRISHTINA E RE - LIPJANI

Prishtina e Re njoftohet me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 November, 2020 @14:47

Pas 3 humbjeve rresht, Prishtina e Re, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 95-52, e regjistroi fitoren e parë…

VUSHTRRIA - AS PRISHTINA

AS Prishtina rrëmben fitoren nga duart e Vushtrrisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 November, 2020 @13:57

Njëra ndër skuadrat pa humbje në Ligën e Parë, AS Prishtina, ka vazhduar të mbajë epitetin e të pamposhturës edhe…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë